gry kasyno przez vpn

POKER

Historia pokera

Oto jaka jest historia pokera
Jak to się zdarza w większości tego typu przypadków, wiele rzeczy do dziś nie udało się ostatecznie wyjaśnić? To dotyczy również gry w pokera. Mimo wielu teorii nie udowodniono ostatecznie, kiedy tak naprawdę powstała ta gra.

Ilu naukowców rozważało ten problem tyle powstało teorii, jedne z nich wspominają o starożytnych Chinach, inne zaś korzeni tej gry doszukują się w kulturach starożytnego Rzymu. Inni zaś z kolei uważają, że początków tej gry należy szukać w czasach nowożytnych. W jednej kwestii jednak są oni zgodni mianowicie uznają datę 1864r jako odkrycie tej gry przez pisarza J.Greena. Podróżując po rzece Missisipi zauważył on, bowiem, że tubylcy grają w ciekawą grę karcianą i to on jako pierwszy spisał wszystkie zasady i strategie tej gry, którą był poker. Jego opis był dokładny i w dużej mierze przyczynił się do rozpowszechnienia tej gry. Według bowiem jego notatek w grze mogło brać udział od dwóch do czterech graczy, grano zaś talią, której skład wchodziło dwadzieścia kart, z której to talii gracze otrzymywali po pięć kart.
Zmiany dotknęły również pokera, przez szereg lat dodawano nie tylko liczbę kart w talii, ale również, zmieniano zasady gry, powstawały nowe strategie. Obecnie w skład tali pokera wchodzi pięćdziesiąt dwie karty, a co za tym idzie znacznie wzrosła liczba kombinacji dotycząca zdobycia najlepszych układów kart. Obecnie do pokera zasiadają ci gracze, którym liczenie kart nie sprawia żadnego problemu, szybko potrafią ocenić sytuację i własne szanse. To gra dla ludzi ze stalowymi nerwami i mocnym charakterem, gra wymaga, bowiem stanowczości i zdecydowania, a także nie okazywania emocji. Mimo, że dotąd poker był typowo męską grą obecnie do stołu zasiada coraz większa rzesza kobiet. Wbrew pozorom okazują się one doskonałymi graczami, wygrywającymi niejedną partię z mężczyznami. Taki wzrost popularności pokera to w dużej mierze zasługa kasyn, internetowych, które wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu zapraszają wszystkich do tej wspaniałej gry. Tak, więc nie wychodząc z domu można przyłączyć się do tej gry, nieważne, jakiej się jest płci czy też, jakie posiada się umiejętności.
Najpopularniejsze obecnie odmiany pokera:

Poker pięciokartowy dobierany
Poker siedmiokartowy otwarty
Omaha High-Low
Omaha Poker
Texas-Holdem

kasyna gry