RULETKA

Na przestrzeni blisko 400 lat istnienia ruletki w formie niewiele różniącej się od współczesnej, pojawiało się bardzo dużo różnych sposobów, które miały na celu niwelowanie przewagi kasyna nad graczami. Budowano skomplikowane modle matematyczne a czasami nawet stosowano mistyczne wróżby lecz oczywiście żaden z nich nie miał najmniejszych szans powodzenia i zwykle odpowiadał tylko za utratę całych majątków osób, które za bardzo im wierząc grały bez hamulców. Blaise Pascal stworzył ruletkę tak by o wszystkim decydował wyłącznie los a pozycja gracza była minimalnie gorsza od pozycji gracza (co zapewniane jest de facto przez wysokość wypłacanych stawek i wprowadzenie zera do gry).

Wniosek może być tylko jeden – jeśli wszystko jest tak jak być powinno to nie ma żadnych szans na to by wpłynąć na szanse wygranej. Na szczęście dla niektórych sprytnych graczy, nie zawsze urządzenia do ruletki są w idealnym stanie. Dowiedziono, że nawet drobne uszkodzenia mechaniczne oraz brak wyważenia (krzywe ustawienie) mają bardzo duży wpływ na losowość zwracanych wyników. Dlatego czasami można zobaczyć w kasynach osoby bardzo mocno wpatrujące się w koło i sam stół.

Po zauważeniu uszkodzeń lub niedoskonałości można zacząć notować wyniki kolejnych losowań. Prawdopodobnie pojawi się słaba korelacja pomiędzy nimi a sposobem umieszczania kulki nad kołem, sposobem rozpędzania koła oraz jego wyjściową po